Mitsubishi 3000GT Araca genel bakış

Sinan Tektaş
         
Japon üretici bir zamanlar Eclipse, Evo ve 3000GT gibi otomobillerle ünlüyken artık crossover ve hibrit çılgınlığına kapılmış şekilde araç üretiyor.

Mitsubishi 3000GT  Araca genel bakış


Japon üretici bir zamanlar Eclipse, Evo ve 3000GT gibi otomobillerle ünlüyken artık crossover ve hibrit çılgınlığına kapılmış şekilde araç üretiyor.

Mitsubishi'nin spor otomobilleri bir kenara bırakıp "SUV" modelleri üretmeye ağırlık vermesi insanı üzüyor elbette, ama bunun sebebi daha fazla para kazanmak olduğu çok açık, neyse Arkadaşlar biz Mitsubishi 3000GT     1991-1999 yılları arasında üretilen aracı teknik özellikleri ve tasarımı'na özetle bir göz atalım.

Mitsubishi 3000GT


3 litrtelik dohc turbo motorlu vr4 modeli, tam olarak 320 beygir güç üretirdi. sınıfındaki ilk 6 ileri vitesli otomobillerdendir.
Mitsubishi 3000GT

Zamanının çok ötesinde bir otomobildi.

Bu gün porsche'nin çeşitli 911 modellerinde kullandığı arka tekerleklerin de viraja ve hıza göre dönerek aracın yön değiştirmesine yardımcı olması, yani "rear wheel steering" olayı bu otomobilde kullanılmıştı.

Ve yine bugün Lamborghini huracan performante" modelinde kullanılan aktif aerodinamik sistemin çok benzeri bundan 26 sene önce mitsubishi 3000 gt'de kullanılmıştı. bu sistemin önemini şöyle açıklayabiliriz, normal huracan modeli nurburgringte 7 dakika 20 saniyelerde dönerken bu sistemin olduğu performante modeli 7 dakika altına inebilmiştir. bu inanılmaz bir farktır.

Zaten 90'lı yıllar japon otomotiv endüstrisinin zirvesindeydi.

O zamanların japon otomobilleri belki bugünkü bir çok japon otomobilin'den mühendislik ve teknoloji açısından daha iyilerdi bence.

Farklı düşüncedeysen altta yorum yapmayı ihmal etmeyin lütfen.


Yorumlar
Uyarı:
1.Yorum yaparken saygı çerçevesinden çıkmayın
2.Küfür Hakaret Siyasi propaganda içerikli yorum yapmak yasaktır.
3. Her ne şekilde olursa olsun, özel iletişim bilgilerinizi paylaşmayın, fark edildiğinde kesinlikte silinecektir, www.otopazarla.com.

Resim eklemek için:
[image] image_url [/image]

Bir kod bloğu eklemek için:
[code] your_code [/code]

Teklif eklemek için:
[quote] your_quote [/quote]

Bağlantı eklemek için:
[link] your_link_text | link_url [/link]